Výhledna Táborských skal - I. fáze

Podařilo se! První část úprav na výhledně Táborských skal jsou u konce. V rámci kamenických prací byly znovu obnoveny schody vedoucí na vyhlídkovou plošinu. Samotná plošina byla navýšena a zpevnila se tak i kovová konstrukce se zábradlím a brankou. Právě branka a případné nižší zábradlí se pak stanou cílem druhé fáze úprav, o čemž vás budeme informovat. Po jejich dokončení proběhne fáze poslední, kdy se můžete těšit na menší ozvláštnění – jaké? To se pak dozvíte, po návštěvě samotného místa...

 

 

V terénu paralelně probíhal sběr kamenů, které na výhledně chyběly a kamenické úpravy. Nutno dodat, že některé z balvanů byly na hraně možností zpracování čtyřmi lidmi, ale nakonec toto nebylo hlavní překážkou. Je evidentní, že na původní stavbě v roce 1885 bylo k dispozici mnohem více lidí a jistě bylo využito i lešení. Vzhledem k omezeným možnostem dnešní rychlé doby se muselo v jistých ohledech improvizovat – zajistit větší množství kvalifikovanějších lidí bylo nad možnosti projektu a příprava materiálu přímo na míru by byla nad možnosti časové. Přesto se nakonec ukázalo, že v prvním případě lze vše nahradit entusiasmem a souhrou týmu, resp. v druhém případě pozorováním krajiny, kdy se podařilo objevit místo s dostatkem vhodných kamenů, které autenticky zapadly do celé stavby a nemuselo tak docházet k jejich umělé těžbě. Tímto pak podtrháváme enviromentální přesah celé akce – nebylo nutné betonu, ani jiných železných konstrukcí, ale dokázali jsem tak "zrecyklovat" vše, co nám nabízelo samotné místo, aniž bychom jej nějak více přetěžovali. Nutno jen dodat, že i přesto, že je výhledna obnovena a přístupná, nesplňuje v žádném ohledu normy EU a tedy její návštěva je na vlastní nebezpečí.

 

image3313-0-6

Při práci legraci...

 

Věříme, že z výletu na výhlednu, stejně jako z rozhledů po krajině budete mít stejnou radost, jakou jsme měli my při této realizaci. Již se těšíme na další a také na vaší případnou další fyzickou nebo finanční podporu! Příjemné dny v jesenických horách.

 

tým Čti Jeseníky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení