Aktuality

Proč je důležité míti Rychleby

Každý nadšenec, turista nebo jen náhodný kolemjdoucí, jenž nahlédl do knihy Čti Jeseníky, ví, že je ...

Obnova Jelení studánky a Pannewitzova pramene

Jelení studánka u Karlovic byla až do léta minulého roku mystérium. Lakonická informace ze starého průvodce však lákala dohledat tento skvost: "Z Pustého Zejfu dlouho po silnici, až zase na pěšinku. Blížíme se Karlovicům. V těchto místech je krásná Jelení studánka, kterou však s této strany těžko najdeme." Několikadenní úsilí bylo zúročeno nálezem vydatného vývěru. Nebylo pochyb, že i do této realizace půjdou peníze z fondu Čti Jeseníky

Pomozte nám se vznikem nové publikace

Vyslyšeli jsme vaše přání – a tentokrát jsme v tom společně! Úspěšný projekt Čti Jese...

Výhledna Táborských skal - I. fáze

Podařilo se! První část úprav na výhledně Táborských skal jsou u konce. V rámci kamenických prací by...

Zvoník z Cukmantlu

Vlastivědné muzeum Jesenicka plánuje na sklonku jara vydat publikaci o dvaceti pozapomenutých osobnostech Jeseníků. Autor Matěj Matela (jenž se mimochodem podílel i na vzniku Čti Jeseníky) zde představí šikovné umělce, spisovatele, oblíbené správce horských chat a chybět nebudou ani jeho oblíbení hajní. Více informací již brzy najdete na stránkách muzeumjesenik.cz.

Hurá, budeme kácet alej roku!

Když v roce 1827 propukl ve městě Jeseník (Frývaldov) hladomor, nechal Josef Raymann, starosta města, podél pravého břehu Bělé ve snaze pomoci zmírnit důsledky krize odklidit suť, srovnat plochu a založit park. Kromě exotických stromů, vysadili také bukovou alej, později zvanou Alej nářků, odrážejícího v názvu bídu tehdejších přadláků a tkalců. V roce 1906 byl park včetně aleje předán firmou Regenhart & Raymann do vlastnictví a správy města, čímž se zpřístupnila tato unikátní alej také veřejnosti. Později, patrně po roce 1918 byla obdobným způsobem jako původní alej osázena i další část břehu řeky směrem k Tindalově prameni a náplavce. V roce 2016 se stromořadí stalo alejí roku Olomouckého kraje.

 

Co se čtenářům líbí na publikaci Čti Jeseníky?

Protože je nová publikace Čti Jeseníky určena především příznivcům jesenických hor a mládeži, můžete nahlédnout do několika mailových recenzí, které nám byly zaslány. Našim primárním účelem bylo vzbudit především radost:

Moc děkuji za super knížku, kterou jsem dnes obdržela. Předčila moje očekávání, pod stromečkem synovi a nejen jemu udělá velkou radost. Je to super počtení, opravdu se vám práce podařila na jedničku s hvězdičkou ???? Děkuji a pokud se pustíte do další takto zajímavé práce, jsem váš fanda. Lenka F.

 

Jak vznikala publikace Čti Jeseníky?

Proto aby mohla vzniknout kvalitní a originální publikace je zapotřebí několika faktorů. Jsou to především obrazové materiály, jenž zaujmou čtenáře, kvalitní ověřené informace pro lepší pochopení významu obrázků a fotek a pár šikovných grafiků, kteří dají knize duši.

Zajistit kvalitní fotodokumentaci je vlastně nejtěžším úkolem. Týmu trvalo celých pět let než nabyli tolika materiálů, aby se z nich dalo dostatečně čerpat. Již známé a tedy svým způsobem okoukané fotografie totiž nikoho moc nepřekvapí, naopak často nečekané objevy unikátní pohlednic několikrát navedly samotné autory k dosud neznámým místům nebo faktům.

 

Vánoční dárky

Jeden z nich může již brzo doputovat i pod váš stromeček. Publikace Čti Jeseníky je ideální dárek jak pro mládež, tak horského turistu. Pokud si ji včas objednáte, pořád ještě stihneme doručit do vaších rukou před Štědrým dnem.

 

Křest na Šeráku

Přesnějí na horské chatě Šerák. Děkujeme všem za účast! Nadšenců, kteří si poctivě vystoupali pěšky z Ramzové, či prošli hřebenovku ze sedla bylo opravdu spousta... dokonce i zima nám přišla pomoci pokřtít novou knihu nadílkou prašanu... bylo to tak, jak si kniha o Jeseníkách zaslouží

A ve středu proběhlo přivítání knihy v Jeseníku. V útulné čajovně, při společném promítání jsme si poslechli zajímavosti o knize a Jeseníkách a historii přímo od autorů.

 

Nahoru
16 položek celkem
Zpět do obchodu