Aktuality, Strana 2

Křest knihy

Na sobotu 27.11. od 15 hodin je plánovaný slavnostní křest publikace na chatě Jiřího na Šeráku. Můžete se těšit na část autorského týmu, drobné občerstvení a spoustu dalších nadšenců a turistů z jesenických hor. Po menší pauze bude následovat přednáška ke knize a okolním horám, doplněná o diskusi nejen k historickým tématům, ale i vizím s ohledem na hory samotné. Srdečně zveme všechny, kteří si rádi užijí příjemné odpoledne na horách!

Dokončení knihy

Úspěšně jsme dokončili publikaci o Jeseníkách a předali tisková data do tiskárny. Po náročných týdnech příprav, konzultací a korektur jsme docílili finální podoby knihy, z níž máme opravdu radost! Je nadupaná mnohem víc, než se očekávalo a mnoho informací bylo objevných i pro nás. Můžete se tak těšit nejen na komplexní vhled do krajiny Jeseníků, ale také parádní autentické obrazové materiály. Teď snad vše dobře dopadne i při tisku a na přelomu listopadu a prosince očekávejte doma zásilku od Ježíška.

Hithit a tisk

Díky úspěšnému ukončení kampaně na Hithitu, kterou jste mnozí z vás nemálo podpořili, jsme se pustili do další fáze v rámci přípravných prací. Podobně jako se stavebninami, je to v současné době také s papírem, nejen že je dost výrazně dražší, ale dodací lhůty jsou často v první desítce týdnů.

Podpora

Do prostoru jesenických hor chceme investovat naší energii prostřednictvím drobných úprav a citlivých zásahů. Rádi bychom, aby to však nebyla jen vize v horizontu let, ale každodenní starost. I proto jsme se do práce pustili už teď. Třeba pod Křížovým vrchem na úpatí Zlatého chlumu.

Řada původních, promenádních cest je dodnes v térénu stále patrná. Byly tvořeny tak, aby co nejcitlivěji procházely strmými svahy a propojovaly nejvýznamnější místa v okolí. Primárně sice pro potěchu lázeňských návštěvníků, ale z dnešního pohledu jsou to v této části lesa jediné směry, které nejsou z dlouhodobého hlediska erozní, neodvádí vodu z krajiny jako strmé lesní smyky (často v podobě koryt) a celkově mnohem elegantněji zapadají do konceptů sbližování moderního člověka a okolní přírody. Tyto na první pohled jednoznačné argumenty nás přesvědčili pokusit se historické stezky a blízké památky, často poničené zubem času a těžbou obnovit.

 

Hithit

Naším cílem je vydat knihu, která čtenáře nezavalí množstvím dat a informací, ale pomůže mu si lépe představit, jak Jeseníky v minulosti vypadaly. Umožní mu zahlédnout dnes již neexistující panoramata a nasát atmosféru zmizelých míst. Ale ne v úplně vážném duchu, protože koláže sice dokáží vystihnout více souvislostí najednou, ale zároveň jsou přirozeně bizarní. A co se kdysi nestihlo vyfotit, to dokreslíme.

Motivace

Pomyslná funkce hor se v průběhu času mnohokrát změnila. Ať to byla sídla bohů, či zlých duchů, rejdiště čarodějnic nebo pouhý zdroj obživy. Vždy však k obrazu dané doby a představě kolemjdoucího, či později turisty. Snad jen jediná věc se v průběhu doby nezměnila – jejich jistá nedostupnost a tajemnost. První vlastnost související s fyzickým výkonem je dnes většinou již pouhým alibismem spojeným s pohodlím.

Nahoru
16 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení