Brigáda na Šeráku a křest nové knihy

Již třetím rokem postupují opravy na stezce ze Šeráku na Obří skály. Letos jsme konečně dostali oficiální posvěcení od CHKO, pročež jsme se společně s Lesy ČR pustili do dalších nezbytných zásahů. Zatímco na Lesočeších budou především prořezávky, na nás dobrovolnících je zpevňování náchylnějších míst kameny, resp. vytváření nové pěšiny, která určí směr výstupu. 

 

 

V minulých letech se nám již podařilo upravit horní čtvrtinu cesty včetně průlehů na vodu, postupně jsme přidali kamenné hrázky v místě křížení původní diretky s novou stezkou. Podaří-li se uspořádat během léta a podzimu další brigády, doufáme, že to během dalšího asi roku zvládneme dotáhnout do pochozího směru, přístupného všem turistům. Rádi tak oceníme i vaší pomoc!

Mezi brigádami jsme si udělali také přestávku na menší slávu, kdy autoři Markéta Smékalová a Lukáš Abt, společně s kmotrami Verčou a Anet pokřtili nového průvodce pro děti - Čti Jeseníky, výlety za poznáním i přírodou pro rodiče a děti. Kniha obsahuje jak význačnější, tak méně známe trasy, jenž jsou vhodné svojí délkou nebo obtížnostmi pro děti kolem 8-12 let. Veliký dík patří především grafičce Maky, které se povedlo odvést skvělou práci nejen na grafickém uchopení celé vizualizace, ale také většině bublin, které vtipně výlety dokreslují.... Máte se na co těšit!

Samotný křest podpořila také soutěž o nejlepší koláž v horské dílničce a soutěž o nejlepší bublinu. Všem zúčastněným patří veliké díky...

 

      

Zpět do obchodu