Hithit a tisk

Díky úspěšnému ukončení kampaně na Hithitu, kterou jste mnozí z vás nemálo podpořili, jsme se pustili do další fáze v rámci přípravných prací. Podobně jako se stavebninami, je to v současné době také s papírem, nejen že je dost výrazně dražší, ale dodací lhůty jsou často v první desítce týdnů.

lesaci

Přes všechny tyto obtíže jsme neslevili z našeho původního záměru a tisknout budeme na jeden z nejkvalitnějších papírů, které jsou na trhu k dispozici – na papír Munken. Příští týden proběhne zkušební nátisk na více verzí tohoto papíru, abychom měli možnost zvolit ten nejvhodnější. I když jak říká jeden kolega: vybírat mezi Ferrari a Ferrari je ten nejmenší problém. Pro grafiky je pak důležité zjistit, jak se chovají barevnosti v připravených datech a popřípadě je upravit, tak, aby obrazový materiál byl co „nejčitelnější“. Mnoho informací zachycených na fotografiích a pohledech je totiž o detailech, jenž bychom vám – čtenářům – rádi předali.

Pokud vše bude i nadále postupovat dle předpokladu, měli bychom mít hotová data ke knize na konci září. Začátkem listopadu (právě kvůli delší dodací lhůtě papíru) pak tiskneme. Přelom listopadu a prosince je oním finálním termínem, kdy bychom rádi knihu začali rozesílat, ať máte možnost i přes předvánoční spěch, si najít chvilku a v klidu se nechat inspirovat našimi horami.
Držte nám palce, určitě se máte na co těšit!

Tvůj tým Čti Jeseníky

Zpět do obchodu