Hithit a tisk

Díky úspěšnému ukončení kampaně na Hithitu, kterou jste mnozí z vás nemálo podpořili, jsme se pustili do další fáze v rámci přípravných prací. Podobně jako se stavebninami, je to v současné době také s papírem, nejen že je dost výrazně dražší, ale dodací lhůty jsou často v první desítce týdnů.

lesaci

Přes všechny tyto obtíže jsme neslevili z našeho původního záměru a tisknout budeme na jeden z nejkvalitnějších papírů, které jsou na trhu k dispozici – na papír Munken. Příští týden proběhne zkušební nátisk na více verzí tohoto papíru, abychom měli možnost zvolit ten nejvhodnější. I když jak říká jeden kolega: vybírat mezi Ferrari a Ferrari je ten nejmenší problém. Pro grafiky je pak důležité zjistit, jak se chovají barevnosti v připravených datech a popřípadě je upravit, tak, aby obrazový materiál byl co „nejčitelnější“. Mnoho informací zachycených na fotografiích a pohledech je totiž o detailech, jenž bychom vám – čtenářům – rádi předali.

Pokud vše bude i nadále postupovat dle předpokladu, měli bychom mít hotová data ke knize na konci září. Začátkem listopadu (právě kvůli delší dodací lhůtě papíru) pak tiskneme. Přelom listopadu a prosince je oním finálním termínem, kdy bychom rádi knihu začali rozesílat, ať máte možnost i přes předvánoční spěch, si najít chvilku a v klidu se nechat inspirovat našimi horami.
Držte nám palce, určitě se máte na co těšit!

Tvůj tým Čti Jeseníky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení